جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

۱۰ فایده مطالعه، چرا باید مطالعه عادت روزانه‌تان باشد؟ (بخش اول)

  آخرین باری که کتاب خواندید کی بود؟ یا آخرین مقاله درست و درمانی که در مجله ای خواندید؟ آیا طبق عادت روزانه تمام خواندنتان محدود می‌شود به نوشته های دوستانتان در توییتر و فیس‌بوک و یا چرندیات دیگر؟ (البته نه تمام آن‌ها) اگر از دسته افرادی هستید که مطالعه عادت روزانه‌شان نیست پس حتماً فواید بی‌شمار «عادت مطالعه» را نمی‌دانید. در زیر به تعدادی از فواید اشاره شده.

  ۱. محرک ذهنی

  تحقیقات زیادی نشان داده که مطالعه ذهن شما را در حالت آماده باش و فعال نگه می‌دارد و از بروز آلزایمر و زوال عقل جلوگیری می‌کند. درست مثل هر عضله دیگری در بدن مغز هم نیاز به ورزش دارد، چنانچه به خوبی ورزش کند قدرتمند و سلامت باقی خواهد ماند، پس استفاده عبارت «یا استفاده کن، یا از دستش خواهی داد» برای مغز کاملاً صادق است. بازی‌هایی مثل شطرنج و درست کردن پازل نشان داده‌اند که در این زمینه می‌تواند کمک خوبی باشد.

  ۲. کاهنده استرس

  مهم نیست که روزانه چه مقدار استرس به شما وارد می‌شود، در محل کار، روابط دوستانه و عاطفی و یا زندگی روزمره‌تان، وقتی غرق در داستان بشوید تمام استرس شما از یادتان می‌رود. یک رمان خوب شما رو به عرصه دیگری می‌فرستد (لفظ خودمانی‌اش می‌شود: فضا) و این امکان را به شما می‌دهد تا در لحظه زندگی کنید و به خودتان استراحت بدهید.

  ۳. دانش

  هر آنچه که مطالعه می‌کنید مقداری اطلاعات را وارد مغزتان می‌کند که بعضاً شاید ندانید آن‌ها چه روزی به کارتان خواهد آمد. وقتی دانش بیشتری دارید، این خیلی خوب است که هر لحظه آماده‌اید تا با دیگران مناظره های چالش برانگیز داشته باشید.

  علاوه بر این، شما غذای بیشتری دارید برای تفکر: تا به حال شده در یک شرایط نامناسب قرار بگیرید؟ - ممکن است در زندگی کارتان را از دست بدهید، دارایی، پول و حتی سلامتی خود را، اما هرگز کسی نمی‌تواند دانش شما را بگیرد.

  ۴. گسترش واژگان

  هر چه بیشتر می‌خوانید، واژگان بیشتر به مغزتان وارد می‌شود و چاره ای ندارند که به زبان روزمره شما تبدیل بشوند. شمرده صحبت کردن و خوش صحبتی شما را در تکلم حرفه ای می‌کند، و همین که شما با دانش بیشتری صحبت می‌کنید این خودش می‌تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد. کسانی که خوب می‌خوانند، خوش صحبتند در زندگی حرفه ای خود موفق‌تر می‌شوند و زودتر ترفیع می‌گیرند (و بیشتر از بقیه) نسبت به کسانی که ضعیف‌تر صحبت می‌کنند و دانش و آگاهی نسبت به ادبیات، خبرهای علمی و حتی رویدادهای جهانی ندارند.

  خواندن کتاب همچنین باعث می‌شود که بهتر بنویسید.

  ۵. بهبود حافظه

  وقتی کتابی را می‌خوانید، شما مجبور می‌شوید که کاراکترهای مختلف، پس زمینه آن‌ها، تاریخ و تفاوت‌های ظریفی را به خاطر بسپارید، و حتی برخی قسمت‌های فرعی که در هر داستانی وجود دارد. مغز اعضای شگفت انگیزی است، چنین چیزهایی را می‌تواند به سهولت نسبی با خاطر بسپارد. جالب نیست؟

  لینک مرتبط: ۱۰ فایده مطالعه، چرا باید مطالعه عادت روزانه‌تان باشد؟ (بخش دوم)

  منبع: Lifehacke.org


  این مطلب تا کنون 17 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ یکشنبه 5 خرداد 1392
  منبع
  برچسب ها : مطالعه ,زندگی ,عادت ,می‌شود ,دانش ,صحبت ,مطالعه عادت ,روزانه‌تان باشد؟ ,عادت روزانه‌تان ,فایده مطالعه، ,دانش بیشتری ,عادت روزانه‌تان باشد؟ ,
  ۱۰ فایده مطالعه، چرا باید مطالعه عادت روزانه‌تان باشد؟ (بخش اول)

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز دوشنبه 4 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر